AB’den seçimler öncesi İtalya’ya uyarı: “İşler zor bir yöne giderse, Polonya ve Macaristan’da olduğu gibi araçlarımız var”

0
84


Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, İtalya’da yapılacak seçimlerle ilgili konuştu. Leyen isim vermeden anketlerde önde olan sağcı partiye mesaj gönderdi. 

Avrupa Komisyonu başkanı Ursula von der Leyen, İtalya’da Pazar günü yapılacak seçimler öncesi açıklamalarda bulundu. İsim vermeden sağcı lider Giorgia Meloni’ye mesaj gönderen Leyen, “Herhangi bir demokratik hükümet bizimle çalışmaya istekli olursa, birlikte çalışırız. İşler zor bir yöne giderse, Polonya ve Macaristan’da olduğu gibi araçlarımız var” sözlerini kullandı.

Leyen’in yaptığı bu açıklama özellikle İtalya’da tepkiyle karşılandı. İtalya’nın Avrupa Parlamento Üyesi Marco Zanni ve Marco Campomenosi sosyal medyada yazdıkları paylaşımla Leyen’in sözlerini eleştirdi. Paylaşımda, “İtalya, güçlü bir demokratik geleneğe sahip özgür, egemen bir ülkedir. İtalyan vatandaşları saygıyı hak ediyor ve Brüksel bunu anlamalı.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.