AKP’li Bakanlık, Türkiye’yi tanıtması için tam da kendisine yakışan bir isim seçti: Nusret Gökçe

0
517

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’yi yurt dışında “tanıtmaları” için 19 Türk şefi seçtiğini açıkladı. Şefler arasında tam da AKP’ye yakışan bir isim var, görgüsüzlüğün sembolü Nusret Gökçe.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yurt dışında Türkiye’yi “tanıtmaları” için 19 şef seçti. Bunların arasında Acun Ilıcalı’nın kanalında yayınlanan Masterchef adlı programın jürisi Somer Sivrioğlu, ve ülkemizde görgüsüzlüğün sembollerinden biri haline gelen Nusret Gökçe’nin de bulunduğu açıklandı.

Bu isimlerin yanı sıra; Maksut Aşkar, Refika Birgül, Kemal Demirasal, Arda Türkmen, Musa Değdeviren, Aylin Yazıcıoğlui Fatih Tutak, Doğa Çiftçi, Osman Sezener, Ömür Akkor, Mehmet Gürs, Civan Er, İsmet Saz, Şemsa Denizsel, Serkan Güzelçoban, Ali Güngörmüş, Vedat Başaran gibi isimler de listede yer aldı.

“Sosyete etçisi” olarak gündeme gelen ve yaptığı tuhaf “tuzlama hareketi” ile ünlenen Nusret Gökçe’nin reklam için tam 2 milyon dolar harcadığı ortaya çıkmıştı. Nusret kendi yarattığı reklam kampanyası sayesinde ünlü olmuştu. Gökçe, aynı zamanda ABD’deki restoranında çalışanların bahşişlere el koyması ve bu konuda şikayetçi olanları kovmasıyla da gündeme gelmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.