AKP’li Zengin, Gergerlioğlu’nun çıplak arama açıklamasını yalanlayamadı onun yerine “terörize ediyor” dedi!

0
585

AKP Grup Başkanvekili, HDP Milletvekili Gergerlioğlu’nun Uşak’ta gözaltına alınan 30 üniversite öğrencisi kadının emniyette çıplak aramaya maruz bırakıldığı açıklamasına ilişkin konuştu. Zengin, Gergerlioğlu’nun açıklamasını red edemeyince “Meclis’i terörize ediyor” dedi. 

AKP’li Özlem Zengin, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Uşak’ta gözaltına alınan 30 üniversite öğrencisi kadının emniyette çıplak aramaya maruz bırakıldığı açıklamasına ilişkin “Ömer Faruk Gergerlioğlu kadar ben Meclis’i terörize eden başka bir milletvekili görmedim. Türkiye’de çıplak arama olduğuna asla inanmıyorum, yok böyle bir şey.” dedi.

Euronews’ten Dilek Gül’ün “HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya üzerinden Türkiye cezaevlerinde çıplak aramaya maruz kaldığını iddia eden kadınların mesajlarını yayımlıyor. Gündem oldu bu mesajlar, ne düşünüyorsunuz çıplak arama iddiası ile ilgili?” sorusunu yanıtlayan Zengin şöyle konuştu: “Bir milletvekilinin adı üzerinden bunu söylemek istemem ama Ömer Faruk Gergerlioğlu kadar ben Meclis’i terörize eden başka bir milletvekili görmedim. Kendisinin geldiği bir yer var. Orayı siz artık bağlarsınız, nereden geldiğini. Bütün ajandası bu, genel kurula çıktığında böyle şeyler ifade ediyor. Ben Türkiye’de çıplak arama olduğuna asla inanmıyorum, yok böyle bir şey. Zaten bu konuya İçişleri bakanımız genel kurulda cevap verdi. Bunu çok net söyleyeceğim, bu bir FETÖ yöntemidir. Ne münasebet, hem de bahsettiği kadınlar mütedeyyin kadınlar. Bütün hayatı kadın mücadelesi ile geçmiş bir insanım, böyle bir şeye müsaade edebilir miyiz biz? Bir kadının böyle aranmasına biz tahammül edebilir miyiz? Akıl var, mantık var. Bunları yaparak bir kampanyanın sesi oluyor, tabii onların dışarıda ekipleri var. Büyütüyorlar, TT yapıyorlar. Türkiye’deki cezaevleri dünya ile kıyaslanamayacak kadar şartları iyi. Hiç kimse cezaevinde olsun istemem, istemeyiz. Süreçlerden geçerek geliniyor, anlatılıyor çocukları çok üzgün. Tabii ki üzgün, eşi üzülmez mi, evlatları üzülmez mi, üzülür. Ama onların üzülmesi suçu ortadan kaldırmıyor. Yani burada odaklanmamız gereken ailesi çocukları değil, odaklanmamız gereken suçu iddia edilen şüpheli, mahkumsa mahkum. Türkiye’de cezaevlerinde bu şekilde bir muamele olamaz. Hele ziyaret edilen birisi ile alakalı olarak. Ya nerede yaşıyor bu insanlar? Böyle bir şey olabilir mi? İnanılır gibi değil. Bunlar kesinlikle yok, kasti bir siyasi propaganda var.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.