Almanya Başbakanı “demokrat” Olaf Scholz: Rusya saf emperyalisttir, Ukrayna’ya daha fazla silah göndereceğiz

0
69

Şansölye Olaf Scholz, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında Rusya’nın saf emperyalist olduğunu, Putin’in savaşı kazanamayacağını anlaması halinde emperyal hırslarından vazgeçeceğini, bu nedenle de Rusya’nın barış teklifinin kabul edilemeyeceğini ifade ederek, Ukrayna’ya daha fazla silah ve mali yardım sözü verdi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, BM’nin 77. Genel Kurulu’nda konuşma gerçekleştirdi. Almanya’nın BM Güvenlik Konseyi’nde daimi üye olması tekliflelerini yineleyen Scholz, daha fazla sorumluluk almaya hazır olduklarını belirtti.

Yaptığı konuşmada, Ukrayna-Rusya savaşına da değinen Scholz, Ukrayna’nın Rusya’nın saldırısını püskürtmesi gerektiğini belirtti. Rusya’yı “saf emperyalist” olarak niteleyen Scholz, emperyalizmin sadece Avrupa için değil, küresel barış için büyük bir felaket olacağının altını çizdi.

Ukrayna’yı tüm gücümüzle destekliyoruz, ifadelerini kullanan Scholz, Ukrayna’ya ekonomik, insani ve silah yardımında bulunduklarını belirtti. Scholz, Ukrayna’ya önümüzdeki dönem daha fazla silah yardımında bulunacaklarının sözünü verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.