Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Parti Meclisi’ne sunulacağı belediye başkan adaylarının isimleri netleşti.
İstanbul’da Beykoz ve Ataşehir için isim belirlenmezken, Adalar için gazeteci Erdem Gül, Beşiktaş için Rıza Akpolat, Kadıköy için daha önce bazı CHP’lilerin itiraz ettiği Şerdil Dara Odabaşı, Şişli için ise Fidan Aslan Eroğlu aday olarak belirlendi. Şükrü Genç ise yeniden Sarıyer için aday gösterildi. Listede çok fazla değişiklik göze çarpıyorken, birkaç aday dışında kadın adayların az olması oldukça dikkat çekici.
Edinilen bilgiye göre, CHP’nin adayları şöyle:
Afyonkarahisar
Şuhut: Ekrem Özsoy
Sinanpaşa Düzağaç: Osman Kavas
Boldavin Özburun: Uğur Koç
İhsaniye: Tunay Türkmen
Ağrı
Doğubeyazıt: Fesih Maral
Patnos: Lokman Çetin
Antalya
Akseki: Mustafa Kavaşoğlu
Kumluca: Mustafa Köleoğlu
Balıkesir
Ayvalık: Rahmi Gençer
Bandırma: Tolga Tosun
Erdek: Hüseyin Sarı
Altıeylül: Esin Balıbek
Bartın
Ulus Kumluca: Gülizar Saygın
Ulus Abdipaşa: Yaşar Alkız
Batman
Sason: Cuma Uçar
Bitlis
Mutki: Tahir Bakır
Adilcevaz: Mehmet Reşit Önal
Burdur
Gölhisar Yusufça: Mustafa İnce
Bursa
Osmangazi: Erkan Aydın
Diyarbakır
Eğil: Ahmet Aktay
Sur: Ramazan Eker
Edirne
Keşan: Şenol Yalı
Elazığ
Alacakaya: Nazmi Gürbüz
Arıcak: Mustafa Coşkun
Erzincan
Merkez Mercan: Fulya Ateşlenmek
Erzurum
Karayazı: Mahmut Han Koçak
İspir: Nafiz Aydın
Tekman: Sebahattin Uludağ
Aziziye: Aydın Söylemez
Karaçoban: Bekir Yılan
Aşkale: Cemal Karausta
Eskişehir
Beylikova: Tolga Savaş
Giresun
Güce: Mehmet Salih Bahadır
Keşap: Murat Bıçakçı
Hakkari
Yüksekova Esendere: Mithat Baran
Şemdinli Derecik: Suat Yüksel
Yüksekova: Peruz Çamlı
Merkez: Metin Koparan
Iğdır
Merkez Hoşhaber: Osman Toka
İstanbul
Adalar: Erdem Gül
Ataşehir:
Avcılar: Hüseyin Aksu
Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan
Bakırköy: Bülent Kerimoğlu
Başakşehir: Abdulhadi Akmugan
Bayrampaşa: Remzi Albayrak
Beşiktaş: Rıza Akpolat
Beykoz:
Büyükçekmece: Hasan Akgün
Çatalca: Cem Kara
Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım
Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt
Fatih: Soner Özimer
Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya
Güngören: İsmet Yaşar
Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı
Kartal: Gökhan Yüksel
Pendik: Mehmet Salih Usta
Sancaktepe: Özgen Nama
Silivri: Özcan Işılar
Sultanbeyli: Ayhan Koç
Sultangazi: Halil Bozkurt
Şile: Ali Secaattin Güney
Şişli: Fidan Aslan Eroğlu
Tuzla: Salim Gürsoy
Ümraniye: Cafer Aktürk
Üsküdar: Ahmet Kılıç
Zeytinburnu: Adil Emecan
Eyüp Sultan: Emel Bilenoğlu
Sarıyer: Şükrü Genç