Cihan Kolivar tahliye edildi: “Bir şey bulamayınca, aylar öncesindeki yorumlarımı çekip çıkardılar. Pes doğrusu”

0
106

“Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, tahliye edildi. Kaldığı cezaevinden çıkan Kolivar, Cumhuriyet’ten Rengin Temoçin’e konuştu.

“Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kolivar’ın buradan bir şey çıkmayınca eski paylaşımları incelenmiş ve “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiası ile tutuklanmıştı.

Cihan Kolivar dokuz günün ardından önceki gün, Silivri’deki Marmara Cezaevi’nden tahliye oldu. 

Tahliyenin ardından Cumhuriyet’in sorularını yanıtlayarak dokuz günlük tutukluluk sürecini anlatan Kolivar, “Hasta ve uyku apnesi rahatsızlığım bulunduğu için tek kişilik odadaydım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Oradayken tek düşündüğüm çıkınca ‘İstanbul’daki fırıncıların sorunlarını düzeltebilecek miyiz?’ oldu. Benim tek meselem İstanbul halkının ucuz ve sağlıklı yemek yemesidir. Tüm mücadelem bunun içindir” dedi.

Kolivar sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Televizyondaki konuşmalarımdan bir şey çıkartamayacaklarını anlayınca sosyal medya hesaplarımı kurcalayıp aylar öncesindeki başkasının paylaşımının altına yazdığım yorumları çekip çıkardılar. Pes doğrusu.”  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.