ESP ve Kaldıraç’a operasyon: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

0
762

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerine AKP polisi operasyon düzenledi. İstanbul, İzmir ve Diyarbakır’da çok sayıda kişinin evi basıldı ve hakkında arama kararı olduğu belirtildi.

ETHA’da yer alan habere göre, ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş ve ETHA muhabiri Pınar Gayıp gözaltına alındı. HDP PM üyesi Sıtkı Güngör ve HDP İstanbul İl Örgütlenme Eş Sözcüsü Pınar Türk de gözaltına alınanlar arasında. Gözaltına alınanlar arasında Yenikapı Tiyatrosu oyuncuları da bulunuyor.

Operasyonu Twitter hesabından duyuran ESP, “Şu ana kadar gözaltına alınan üye ve dostlarımızın sayısı 23 oldu. 50’den fazla ismin yer aldığı bir listeden söz ediliyor. Bugüne kadar ne listeler yaptınız da yırtıp başınıza çaldık. Ne bizi böyle bitirebilirsiniz, ne de bu halkın isyanından kaçabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Kaldıraç Dergisi okurları da gözaltına alındı

Öte yandan Kaldıraç Dergisi okurlarına da operasyon yapıldığı aktarıldı. Kaldıraç’ın yaptığı açıklamaya göre İzmir merkezli olduğu söylenen polis operasyonunda, Deniz Dilli, Cihan Taşkın, Efe Özcan ve Begüm Ateş evleri basılarak gözaltına alındı. Ayrıca İstanbul’dan Kutay Soybil de gözaltına alınanlar arasında oldu. Kaldıraç, “İnsanı çürüterek varlığını sürdürmeye çalışan bu ucube kapitalist düzenin, saldırmak dışında bir seçeneği yok. Kazanma şansı hiç yok! Yaşasın devrim ve sosyalizm!” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.