Fahrettin Altun’dan, Marmaris yangınıyla ilgili açıklama: “Motivasyonu olumsuz etkileyenler hakkında yasal süreç başlatılacak”

0
47

Saray’ın İletişim İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Marmaris’teki yangınla ilgili açıklama yaptı. Altun, “Sahadaki kahramanlarımızın motivasyonunu düşürenler hakkında, gereken ne varsa yapılacaktır.” dedi. 

Altun, sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri paylaştı: 

“Muğla / #Marmaris‘te farklı noktalarda çıkan orman yangınını söndürmek için tüm kurumlarımız sahada çalışmalarını sürdürmektedir. Yangınların ortaya çıkış sebebi üzerine kapsamlı  soruşturmalar da başlatılmıştır.

Yangına ilişkin, ilgili bakanlarımız ve diğer resmi kurum ve yetkililer tarafından yapılacak açıklama ve bilgilendirmeler esas alınmalıdır. Sosyal medyadaki dezenformasyon içerikli paylaşımlara itibar edilmemelidir.

Bilgi kirliliğine neden olan paylaşımlar hakkında da Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı gerekli teknik incelemeyi başlatmıştır. Sahadaki kahramanlarımızın moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkileyenler hakkında hukuk çerçevesinde yapılması gereken ne varsa yapılacaktır.”

Altun’un bu açıklaması tepki çekti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.