Gericilerden yoksulluk açıklaması: “Yoksulluğun nedeni günahlarımızdır, Allah’a isyandır”

0
103

Diyanet İşleriBaşkanlığı’nın hayat pahalılığı ile ilgili “Fiyatları tayin eden, darlık ve bolluk veren Allah’tır” fetvasının ardından, gericilerden de Diyanet’i destekleyici açıklamalar gelmeye başladı.

İsmailağa cemaati, cemaatin internet sitesinden yayınladığı videoda yoksulluğun genel nedeninin “günahlarımız ve Allah’a isyan” olduğunu iddia etti.

Cemaate ait sitede “İsmailağa İhtisâs Medreselerinde yetişen kıymetli hocalarımızdan, İsmailağa Fıkıh Heyeti Âzâsı” olarak tanıtılan Ahmet Polat, “Yoksulluk ve Bereketsizlik Sebepleri” başlıklı konuşmasında “Fakirliğin, yoksulluğun genel nedeni bizlerin günahlarıdır” dedi.

Gerici Polat, “Bir kere bunu bilelim. Yapmış olduğumuz hatalar, kusurlardır, Allah’a isyanlardır, Rabbimize karşı olan nankörlüğümüzdür. Rabbimiz nimete şükretme durumunda artırmayı, nimetlerine nankörlük edilmesi durumunda ise benim azabım şiddetlidir diyerek o nimetin elimizden gidecek olduğunu söylüyor. Bir insanın mesela evladına ölsün diye beddua etmesi fakirlik sebebidir. ‘Allah senin canını alsın’ der bazı anne babalar. Sakın, asla beddua etme, bu fakirlik ve yoksulluk sebebidir. Çocuğun elinden gidecek, çocuk fakirliği, çocuk yoksulluğu, o bir nimettir sonuçta. Allah bu nimeti senden alabilir” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.