Görüşme Sonrası Öcalan’ın Avukatlarından İlk Açıklama

0
958

Tecrite karşı yürütülen açlık grevleri sürerken bugün Leyla Güven ile görüşen Abdullah Öcalan’ın avukatları, tutsaklarla da görüşme yaptıktan sonra açıklama yapacaklarını duyurdu.

Abdullah Öcalan’la 22 Mayıs’ta görüşme yapan Asrın Hukuk Bürosu avukatları, bugün açlık grevinin 198. gününde olan Leyla Güven ile görüştü.

Öcalan’ın mesajını Leyla Güven’e ilettiklerini belirten avukatlar, hapishanelerde açlık grevini sürdüren tutsaklarla da görüştükten sonra daha geniş bir açıklama yapacaklarını ifade etti.

Asrın Hukuk Bürosu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “22 Mayıs’ta müvekkilimiz Sn. Öcalan ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede, müvekkilimizin açlık grevlerine dair görüşlerini, yine onun isteği üzerine öncelikle grevcilere iletmekte ve onlarla tartışmaktayız. Bu tartışma sonuçlandığında kamuoyunun merakla beklediğini bildiğimiz bu konuda doyurucu bir açıklamayı vakit kaybetmeksizin paylaşacağız. Saygılarımızla” ifadelerine yer verildi.

Avukatların kendisiyle görüşmesinin ardından Leyla Güven de sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Kısa zamanda bizler de görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.