Paraguay’da mafya üzerine çalışmalar yapan savcıya silahlı saldırı

0
57

Uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama ve terör finansmanıyla mücadelede uzman savcı olarak görev yapan Paraguaylı savcı Marcelo Pecci, silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Kolombiya’nın Baru Adası’nda eşiyle tatil yapan Pecci, kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısında hayatını kaybederken eşi saldırıdan yara almadan kurtuldu. Yerel basında çıkan habere göre, saldırganlar jetski ile savcının bulunduğu bölgeye gelerek, Pecci’ye ateş etti.

Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez saldırıyı “korkakça bir cinayet” olarak nitelendirerek, “Bu trajik olayı en sert şekilde kınıyor ve organize suçla mücadeleye olan bağlılığımızı yineliyoruz” dedi. Cartagena Metropolitan Polisi ve Ulusal Deniz Kuvvetlerinin, zanlıların yakalanması için geniş çaplı operasyonlar başlattığı bildirildi. Kolombiya Ulusal Polis Müdürü Jorge Luis Vargas açıklamasında, Paraguay Savcılığı ile temas halinde olduklarını belirterek, “ABD yetkilileriyle görüştük, Kolombiya ve Paraguay, sorumluları mümkün olan en kısa sürede adalete teslim etmek için ekip oluşturdu” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.