Şehir hastanelerinde usulsüzlük bitmiyor!

0
414

CHP Milletvekili Ünsal, “Kayseri Şehir Hastanesi’ni yapan şirket, kendi alması gereken cihazları da devlete aldırmaya çalışıyor” dedi. Ünsal, “16 kalem cihaz için açılan ihale şimdilik iptal edildi ama bu işin takipçisiyim” İfadelerini kullandı.

CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, çok sayıda usulsüzlükle gündeme gelen şehir hastaneleriyle ilgili dikkat çeken bir iddiayı dile getirdi.Şehir hastaneleri için yapılan sözleşmelerde ilgili firmaların cihaz ve ekipmanları da alacaklarına dair maddeler olduğunu belirten Ünsal, Kayseri Şehir Hastanesi’nde bu maddeye uyulmadığını dile getirdi.

CHP’li Ünsal, Kayseri Şehir Hastanesi’ni yapan şirketin kendi alması gereken tıbbi cihaz ve ekipmanları, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne aldırmaya çalıştığını söyleyerek söz konusu malzemeler için ihale yaptırıldığını söyledi.

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne 8 Kısım ve 16 Kalem malzeme alımı için yaptırılan ihalenin belgelerinin elinde olduğunu ve ihalenin şu an için iptal edildiğini belirten CHP Milletvekili Servet Ünsal, “Yetkilileri uyarıyorum. Bu usulsüzlüğünüze, bu yolsuzluğunuza, bu talanınıza izin vermeyeceğim. Bu işin takipçisiyim” İfadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.