Turizm Bakanı otelinin plajında mermer tozu kullandığını söyledi, CHP’li vekil sordu: “Bakanlığınız, otelinizi denetleyecek mi?”

0
602

Oteller zinciri olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un otelinin plajından mermer tozu çıktı. 

Antalya’nın Kemer ilçesi Kiriş Koyu’ndaki beyaz plajıyla ünlü, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ait olan Maxx Royal Kemer Resort Oteli, Meclis gündemine taşındı. Otelin plajında kullanılan kumun Salda Gölü’nden getirilmediğini kanıtlamak isteyen Turizm Bakanı Ersoy, mermer tozu kullandıklarını söyleyince; CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer üç bakana birden önerge verdi.

CHP’li Özer, “Plajda mermer tozu kullanılması insan ve çevre sağlığının hiçe sayılması demektir. Savcılığa, plajda mermer tozu kullanıldığı ifade edildiğine göre yetkililerin derhal harekete geçmesi gerekir, bakanları göreve davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Özer İçişleri Bakanlığı’na ise, “Sahibi aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanı da olan söz konusu otelde sahile dökülen, dolayısıyla denize de karışan, insan ve çevre sağlığına zararlı olan bu madde nedeniyle herhangi bir işlem yapılmayacaksa bunun nedeni nedir?” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.