Van’da bir kişiyi gözaltına alırken onlarca askerin havaya ateş açtığı ve insanları darp ettiği görüntüler tepkiyle karşılandı

0
72

Van’ın Başkale ilçesinde M.E.A isimli kişiyi gözaltına almaya giden onlarca askerin görüntüsü, sosyal medyada infial yarattı. Havaya askerlerin ateş açtığı ve çevredeki insanları darp ettiği görüntüler üzerine Valilik, “görüntülerin bazı sosyal medya hesaplarından farklı yansıtıldığını” iddia etti.

Başkale ilçesinin Esenyamaç mahallesine bağlı Sersul mezrasında, hakkında açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmak istenen M.E.A isimli köy sakininin gözaltı görüntüleri, sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

M.E.A’yı gözaltına almaya giden onlarca asker ve polisin havaya ateş açtığı, gözaltına alınan şahsın yaka paça zırhlı araca bindirildiği görüntüler, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan tarafından paylaşıldı.

Sosyal medya hesabından görüntüleri paylaşan Orhan Orhan, “ Gazze şeridi değil Elbak!(Başkale/Van) İsrail askeri değil faşist AKP’nin güvenlik güçleri! Savaş değil gözaltı! AKP diktatörlüğü kaybettikçe Kürt’lere, kadınlara saldırıyor. Bu halkı korkuyla sindireceğini sananlar bu halkı hiç tanımamıştır?” sözleri ile duruma tepki gösterdi.

Görüntülerdeki askerler ve polislerin yaptıkları, birçok insan tarafından IŞİD’lilerin caniliklerine benzetildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.