271 Personeli Olan AKP’li Mamak Belediyesi 1000 Personel ile Sahada Çalıştığını İddia Etti

0
1323

Ülke genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle belediyeler harekete geçerken, kar yağışının etkili olduğu kentlerden biri de Ankara oldu.

Dün gece başlayan kar yağışı sonrası AKP’li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kendi kendisiyle çelişen açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre Belediye Başkanı Köse, sosyal medya hesabından “Kriz Çözüm Merkezimize 444 0 149 gelen taleplerin her biriyle ilgili araçlarımızı yönlendiriyor, tüm yollarda trafiğin açılması için 1000 kişilik ekibimiz ve 100 aracımızla çalışıyoruz. Zirvekent mahallemizde, mahsur kalan ambulansa karla mücadele ekiplerimizin müdahalesi.” açıklaması ile paylaşım yaptı.

Belediye Başkanı “1000 kişilik ekiple çalışıyoruz.” demesine rağmen Mamak Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan Fen İşleri Müdürlüğü personel bölümünde belediyenin toplam işçi sayısı 271 olarak görülüyor. Köse’nin belirttiği sayı ile belediyenin internet sitesinde yer alan sayılar arasında 729 personel farkı bulunuyor.

Köse, yol açma çalışmalarında da 100 aracın çalıştığını iddia etse de belediyenin sitesinde toplam araç sayısı da 98 olarak yer alıyor ve bunlardan 49’unun iş makinası olduğu görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.