430 gündür haber alınamayan Gülistan Doku’nun ailesi 8 Mart’ta da kızlarının akıbetini sordu

0
726

5 Ocak 2020 tarihinden beri kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun ailesi Emekçi Kadınlar Günü’nde Dersim’de (Tunceli) valilik ve adliye binasına yürüyüş gerçekleştirerek kızlarının akıbetini sordu.

Öncesinde Dersim Kadın Platformu’nun düzenlediği basın açıklamasına katılan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun annesi ve ablası, açıklamanın ardından kadınlarla birlikte valiliğe kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

Vali Ali Özkan ile görüşmek için oturma eylemi yapan Doku ailesine, valiliğin makamında olmadığı iletilmesi üzerine aile, valilik ve adliye binası önüne Gülistan Doku’nun fotoğrafını ve karanfil bıraktı. Ardından aile savcılık ile görüştü.

Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, bir buçuk yıldır kardeşini aradıklarını belirterek, bu sürede şüpheli Zeynal Abarakov’un 24 saat bile gözaltına alınmadığını söyledi. Doku, “Bugün dünya kadınlar günü değil mi? Ben de Tunceli Savcılığına, Türkiye’nin adaletine şunu diyorum; Siz bir buçuk yıldır Gülistan Doku’yu korumadınız, bir buçuk yıldır faili, koruyorsunuz. Bu karanfilleri size bırakıyorum. Bu da sizin utancınız olsun.” diye tepki gösterdi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.