Avrupa’daki Aleviler koronavirüse karşı yardımlaşma ve dayanışma fonu oluşturuyor

0
819

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), Türkiye’de koronavirüsten etkilenenlere destek ve yardım amacıyla dayanışma fonu oluşturduğunu açıkladı.

Dayanışma fonu ile Türkiye’deki cemevlerinden öğrencilere burs verileceği ve zor durumda kalanlara destekte bulunulacağı belirtildi.

Salgın döneminde belediyelerin yardım kampanyalarının ve ekmek dağıtmalarının engellendiğine de dikkat çeken açıklamada AABK şunları ifade etti:

“Kamuoyunun bilgisine,

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu‘ndan (AABK’dan) üç önemli adım…

1- AABK, Alevi Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu :

AABK Dayanışma Fonu, oluşabilecek her türlü olumsuzluklara karşı ihtiyaç sahiplerine maddi-manevi destek vermek amacıyla kuruluyor.

2- Avrupa’daki Alevi Kültür Merkezi ve Cemevlerimizin, Türkiye’deki bir Cemevimizle müsahip olması :

Avrupa ve Türkiye Alevi hareketi arasında ki dayanışma ağını oluşturmak, yardımlaşmayı yükseltmek, manevi bağları güçlendirmek, bilgi, deneyimlerini karşılıklı paylaşmak ve bu girişimleri kurumsal bir yapıya dönüştürmek amacıyla; AABK, Avrupa’daki Alevi Kültür Merkezi ve Cemevlerimizi, Türkiye’deki bir Cemevimizle müsahip olma projesini hayata geçiriyor.

3- Öğrenci Burs Desteği :

Konfederasyonumuza bağlı federasyon ve AKM-Cemevlerimizin ekonomik koşulları göz önünde bulundurularak, AABK ihtiyaç sahibi öğrencilere burs verme projesini başlatıyor.

AABK’mizin bu çalışmalardaki hedefi:

Sosyal yaşamda daha aktif olmak, zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde, canlarımızı kurumlarımız aracılığıyla dayanışmaya çağırmak ve yardım elimizi ihtiyaç sahiplerine uzatabilmektir.

Amacımız; zorda, darda ve yolda kim kalmışsa, Hızır gibi yetişmektir.

Bu konu başlıkları ile ilgili detay bilgileri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.

Aşk ile.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.