ABD Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki vatandaşlarına saldırı uyarısı

0
76

ABD Büyükelçiliği, Türkiye’de bulunan vatandaşlarına olası bir terör saldırısına ilişkin adres vererek uyarıda bulundu.

ABD Büyükelçiliği’nin sayfasında yer alan uyarıda ABD vatandaşlarının Avrupa’da yaşanan Kuran yakma eylemlerine yönelik olası bir misillemeye karşı kiliseler, sinagoglar, diplomatik misyonlar ve Batılı turistlerin sıkça ziyaret ettiği bölgelere karşı dikkatli olmasını istedi.

ABD uyarıda vatandaşlarından Batılı turistlerin sık ziyaret ettiği bölgelere karşı alarm halinde olmalarını, kalabalıklardan kaçınmalarını, düşük profil sergilemelerinu, çevrelerinde olanlara karşı dikkatli olmalarını ve yerel medyayı takip etmelerini istedi.

Söz konusu uyarıda şu ifadeler yer aldı:

“ABD hükümeti, İstanbul’da veya Batılıların sık sık ziyaret ettiği diğer yerlerde, özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgelerinde, kiliselere, sinagoglara ve diplomatik misyonlara karşı teröristlerin olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarıyor. Türk makamları bu konuyu araştırıyor. Bu mesaj, Avrupa’daki Kuran yakma olaylarıyla ilgili 27 Ocak 2023 güvenlik uyarısını güncellemektedir”

Geçtiğimiz günlerde de Fransa, Almanya, İspanya ve İtalya da kuran yakma eylemleri sonrası Türkiye’de bulunan vatandaşlarına saldırı uyarısında bulunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.