Acık Tehlike HÖH !

0
1548

IMG_20171229_222647

15 Temmuz’dan sonra toplumun büyük kesimi Erdoğan’ ın çağrısı üzerine sokaklara çıkmış ve aylar süren sözde demokrasi nöbetlerine başlamıştı.
O tarihten sonra muhalif kesim için her şey eskisinden çok daha kötü bir hal aldı. Sonu gelmeyen OHAL, adeta ülkenin yönetim şekli oldu.
‘ Vatansever ‘ kesim Erdoğan’ ı Başkomutan ilan ederek cihad sevdası ile Erdoğan’ ın iki dudağı arasından çıkacak emri beklediklerini ilan ettiler.
Tüm bu gelişmelerle birlikte AKP eliyle silahlı paramiliter güçlerin oluşturulmaya başlandığı gündeme gelmişti.
Çok geçmeden ilk canlı örnek Trabzon’ dan geldi.Kendilerine Halk Özel Harekat (HÖH) adini veren grubun devlet onaylı bir dernek olduğunu öğrendik sonra.

Peki Kim Bu HÖH ve Ne Amacla Kuruldu?

16 Temmuz günü Trabzon’da Fatih Kaya önderliginde kurulan dernek, amaçlarının sadece darbecilerle mücadele etmek olduğunu söylüyor.

1 LİRA AİDAT TOPLUYORUZ: İlk girişte 10 lira, aylık olarak ise sembolik bir lira alıyoruz. Beş ay öncesine kadar 121 şubemiz vardı. Maddi sıkıntılardan dolayı kapattık. Devletten yardım almıyoruz.

Ancak devletin yasalarından güç alarak eline silah alan bu güruhun ortaya koyduğu bir hareketin sonunda nelerin olacağını tahmin etmek için yakın tarihe bakmak fikir edinmek için faydalı olacaktır.

Beyaz Toros Dönemine Geri mi Dönüyoruz ?

90lı yıllarda Güneydoğu Bölgesinde JİTEM’in adeta devriye aracı olarak kullandığı beyaz toroslar ile kaçırılan Kürt yurttaşlardan bir daha asla haber alamadık. Şimdi ise HÖH amblemli araçlar bazı bölgelerde görülmeye başlandı.
OHAL dönemi KHK’ si ile kabul edilen iç savaş maddesi ile aynı durum yeniden yaşanır mı sorusu akıllara gelen ilk şey oldu kuşkusuz.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği 2 ayrı soru önergesinde özetle şu soruların yanıtları istenmişti:

– Halk Özel Harekât yazısı ile birlikte bir Osmanlı amblemi ve Türk Bayrağı logosunun yer aldığı ticari tipteki araç resmi midir? Resmi ise ‘Halk Özel Harekât’ nereye bağlıdır?

– Söz konusu şahıslar ve araçlar hakkında bir işlem yapılmamışsa nedeni nedir? Resmi birimlere bağlı olmadan sokaklarda tur atarak halkı tedirgin eden bu araçlar ve şahıslar, devletin asli görevlerinden olan milli güvenliğin sağlanması durumunu tehdit eden bir unsur değil midir?

– Halk Özel Harekât’ın genel başkanı olduğu ifade edilen Fatih Kaya’nın, Türkmen Dağı’nda tim komutanı olduğu doğru mudur?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.