Ağbaba Meclis’te Gökçek’in Masöz Harcamasını Eleştirdi: “Kendini Mıncıklamak İçin 3 bin 800 Liraya Masöz Tutuyor”

0
792

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Melih Gökçek’in belediye kasasından yaptığı masöz harcamasını “Bu trol, kendini mıncıklamak için belediye kasasından aylığı 3 bin 800 liraya masöz tutuyor” sözleriyle eleştirince AKP’li vekiller ile CHP’li vekiller arasında tartışma çıktı.

TBMM Genel Kurulunda, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’nin maddeleri üzerindeki görüşmeler sürerken bütçeyle ilgili söz alan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba şunları söyledi: 

“Bu yılki bütçeye isim bulmak gerekirse herhalde en uygun isim ‘çiğ köfte bütçesi’ olurdu. 17 yıl önce sınırlı sayıda çiğ köfteci varken, geldiğimiz noktada şehirlerde en çok açılan iş yeri çiğ köfteciler.” Küçük esnafın kepenk kapattığını belirten Ağbaba, “Çünkü fakirin fukaranın, asgari ücretlinin, yüzde 4 zam verdiğiniz memurun en ucuza karnını doyurduğu şey çiğ köfte. Dürümü 3 lira. Çiğ köfteci dükkanını AKP milletvekilleri ya da sizin çocuklarınız açmıyor, bunu biliyoruz. Sizin çocuklarınız özel memurluklarda, özel kurumlarda görev alırken çiğ köfteci dükkanlarını atanamayan öğretmenler, mühendisler ve üniversite mezunları açıyor.” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca Veli Ağbaba, Gökçek’in masöz harcamasına yönelik “Bu trol, kendini mıncıklamak için belediye kasasından aylığı 3 bin 800 liraya masöz tutuyor.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.