Ahmet, babasına sarılamadan yaşama veda etti

0
866

Kamuoyunda “babama sarılmak ve iyileşmek istiyorum” videosuyla tanınan 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç, yakalandığı kansere yenik düşerek hayata veda etti.

Ataç, 2018 yılında yakalandığı kemik kanseri hastalığı ile mücadele etmeye çalışıyordu. Bu gece yarısı durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alınan Ataç’ın kalbi üç kez durdu. Doktorların müdahalesi ise yetmedi.

BABASINI GÖREMEDİ

Tarsus Cezaevinde tutuklu bulunan baba Harun Reha Ataç için dün savcılıktan izin talep edildiği ancak Harun Ataç’ın hastaneye gece değil; sabah gidişine izin verdiği bilgisini paylaşıldı.

8 yaşında vefat eden Ahmet’in cenazesiyle ilgili detaylar, baba Ataç sabah cezaevinden çıktığında duyurulacak.

YURT DIŞINA ÇIKIŞI ENGELLENMİŞTİ

Ahmet Burhan’ın annesi ve babası 20 Şubat 2018’de gözaltına alınmış, Adana’da özel bir yurtta çalışan baba Harun Ataç bir süre sonra Gülen cemaatine üye olduğu iddiası ile tutuklanırken anne Zekiye Aytaç ise iki haftalık bir gözaltı süresinin ardından adli kontrol şartı ile yurt dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakılmıştı.

Bu süreçte hastalığı ortaya çıkan Ahmet Burhan Aytaç ise Almanya’da bir onkoloji kliniğinde tedavisinin yapılabileceği belirtilmesine rağmen uzun süre annesinin yurt dışına çıkış yasağı olmasından ötürü tedaviye gidememişti.

Yürütülen kampanya ile bir süre sonrasında anne Zekiye Aytaç’ın da yurt dışı çıkış yasağının kaldırılmasına rağmen, Ahmet Burhan ile beraber Köln’e tedaviye gitmişler fakat doktorlar Ahmet’in kan değerlerinin düşük çıkması üzerine tedavi edilemeyeceğini belirtmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.