AKP-MHP Cumhur İttifakına Karşı Muhalefet Partileri Görüşmelerine Devam Ediyor

0
1318

Erdoğan’ın erken seçim tarihi 24 Haziran’ı açıklamasından sonra AKP-MHP Cumhur İttifakına karşı muhalefet partileri de birbiriyle görüşmelerini hızlandırdı. İki gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul’da görüştü. Görüşmede, ittifak formülleri ve cumhurbaşkanı adaylarının konuşulduğu belirtiliyor.

Habertürk’ten Ömer Topsakal’ın haberine göre Kılıçdaroğlu ve Akşener, İyi Parti’nin seçime girmemesi halinde atılacak adımları da değerlendirdi. Bugün de CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile Grup Başkanvekili Özgür Özel, İyi Parti Genel Merkezi’ni ziyaret edecek.

Akşener ve Kılıçdaroğlu görüşmesiyle ilgili CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ise katıldığı televizyon programında, “Planlı bir görüşme değildi. Kamuoyuna o yüzden duyurulmadı. Akşener ile Kılıçdaroğlu’nun aynı anda İstanbul’da olması sonucu gerçekleşmiş bir görüşmeydi. Ne kadar sürdüğünü bilmiyorum” dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayını salı günü açıklayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu Pazartesi günü Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezi’nde biraraya gelecek. Karamollaoğlu aynı gün Akşener’i de ziyaret edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.