“AKP ücretsiz ekmek yasak dedi, ben de 5 kuruşa ekmek dağıttım”

0
938

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, konuk olduğu programda belediyelerin halka bedava ekmek dağıtma yasağı karşısında nasıl durduklarını anlattı.
Çalar Saat adlı programa konuk olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bedava ekmek dağıtımına ilişkin, “Bana bedava ekmek dağıtamazsın dediler, ben de ekmeği 5 kuruş yaptım” diyerek yasağı nasıl aştığını açıkladı.

Belediyelerin halka bedava ekmek dağıtımı yapmasına yasaklama getirilmesi ve devamında AKP’li Mahir Ünal’ın getirilen yasaklamayı “paralel yapı” ithamıyla savunmasının yankıları sürüyor. Konuyla ilgili tartışmalar devam ederken gözlerin çevrildiği Zeydan Karalar: “Ekmek dağıtmanın terörizmle ilişkilendirilmesini anlamak mümkün değil. Çok ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız alanlarımız ekilemeyebilir. İlerde gıda sıkıntısı çekebiliriz” ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında tarıma destek verdiklerini belirten Karalar, “Şu anda Adana’da tüm alanların ekilebilir hale gelmesi için Adana Belediyesi büyük gayret sarf ediyor. Biz 12 bin çiftçiye destek olacağız. Şu anda biz Mersin ve Adana, tarım çiftçilerine tarım kenti kurmayı düşünüyoruz. Bunlar Zeydan Karalar’a mı yarayacak? Bütün milletimize yarayacak” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.