AKP ve yandaşları doymuyor: Cengiz İnşaat Bodrum Cennet Koyu’nda projeye başlıyor!

0
386

Bodrum’un en değerli bölgesi olan Cennet Koyu’nda yer alan 678 bin metrekarelik arazi SİT ve koruma alanı içerisinde kalmasına rağmen yapılaşmaya açıldı. Araziyi Özelleştirme İdaresi’nden satın alan AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat, villa ve otel inşaatına başlıyor.

Sözcü gazetesinden İsmail Şahin’in haberine göre; Özelleştirme İdaresi’nden satın aldığı 678 bin metrekarelik arazide inşaata başlayacak olan Cengiz İnşaat, yaklaşık 100 villa ve Bulgari firmasının işleteceği bir otel inşa edecek.

Cengiz İnşaat’ın, Cennet Koyu’ndaki yeni proje için turizm yatırımları da bulunan ünlü mücevher markası Bulgari ile el sıkıştığı ve yapılan anlaşmayı ay sonuna kadar duyurması bekleniyor.

Bodrum halkı ise kültür varlıkları, tabiat varlıkları, SİT ve koruma alanı içerisinde kalan arazinin yapılaşmaya açılmasına tepki gösteriyor.

AKP iktidarı boyunca kamudan aldığı havalimanı, karayolu, metro, demiryolu, tünel, liman, HES, baraj, maden, nükleer santral ve inşaat ihaleleriyle bilinen Mehmet Cengiz’in şirketi Cengiz İnşaat, projenin yükseleceği araziyi Özelleştirme İdaresi’nden 2012 yılında satın almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.