AKP Yenilgiyi Kabul Etmiyor

0
1247

AKP’nin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin İstanbul, Ankara, Adana gibi büyükşehirleri kaybetmesinin ardından YSK’yı ve seçim sistemini başarısızlıkla suçladı.

Oysa Yavuz, 31 Mart yerel seçimlerinin hemen 2 gün öncesinde YSK’yı şeffaf, titiz ve dünyanın en iyi seçim kurulu olarak, Türkiye’deki seçim sistemini ise yine dünyanın en iyi sistemi olarak tanımlıyordu.

AKP ve Erdoğan rejiminin yerel seçimlerde aldığı büyük yenilginin ardından önce muhalefetin oyları çalarak hırsızlık yaptığını iddia etmesi, ardından Erdoğan’ın bir camide muhalefetin kazandığı belediyeleri kastederek, bunlar topal ördek, bir şey yapamazlar demesi ve son olarak da AKP’nin seçim işleri başkanının açıklamaları AKP-Erdoğan rejiminin yenilgiyi kabul etmeyeceği iddialarına kuvvet kazandırıyor.

Öte yandan Star, Yeni Şafak ve Akit gibi AKP’nin propaganda aracı olarak çalışan yayın organları, Fetullah Gülen Cemaati, PKK ve muhalefetin 31 Mart yerel seçimlerinde birlikte davrandığını öne sürerek “Seçim Darbesi” yapıldığını ve özellikle İstanbul’da seçimlerin yenilenmesini öne sürmüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.