AKP’li Belediye Başkanı’ndan torpil savunması: “Akrabam yoksul olamaz mı?”

0
1072

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, akrabasını belediyede işe aldırmasına yönelik eleştirilere ilginç bir savunma yaptı. AKP’li Başkan işe aldığı kişinin akrabası olduğu için değil yoksul olduğu için işe alındığını savundu.

AKP’li Karakoçan Belediyesi’ne bağlı bir şirkete çeşitli birimlerde çalıştırılmak üzere 24 işçi alındı. Alınan işçiler arasında Belediye Başkanı Ayhan Akbaba’nın amcasının oğlu, çok sayıda AKP’li meclis üyesinin akrabaları ve Karakoçan AKP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tayyip Akbulut da yer aldı.

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre, söz konusu torpil iddiaları üzerine açıklama yapan AKP’li Belediye Başkanı Ayhan Akbaba hukuka aykırı bir işlem yapılmadığını iddia ederek, işe alınanların yoksul insanlar olduğunu ve kendi akrabasinkn da yoksul olabileceğini belirtti. Akbaba torpili savunmak için şu ifadeleri kullandı:

“Ben 2.5 yıldır hiçbir akrabamı belediyeye almadım. Yoksul olduktan sonra ve işe ihtiyacı olduktan sonra kimin akrabası olduğunun önemi yok. Kaldı ki gerçekten belediyede personel eksikliği sıkıntımız var. İşe alınan kişilerin birçoğu işe ihtiyacı olan gariban insanlar. Alınan kişilerin hiçbiri yönetici olarak alınmadı, hepsi çeşitli birimlerde işçi olarak alındı. Örneğin, iş başvurusu yapanlardan biri de amcamın oğlu kendisi de temizlik işlerine alınmış. Belediye meclisi üyesinin ya da benim akrabam olup yoksul olan kimse olamaz mı?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.