AKP’li belediyeden 4 milyon 406 bin liralık çiçek parası!

0
974

Ekonomik kriz insanları açlığa, sefalete itiyor; çaresizlikten intiharlar yaşanıyorken AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ise bir yıl içinde satın alacağı çiçeklere 4 milyon 406 bin TL ödeyecek.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın yaptığı habere göre, AKP’li Fatma Şahin’in Başkanı olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ihaleyi kazanan şirkete bir yılda 4 milyon 406 bin TL çiçek parası ödeyecek.

Yapılan habere göre, “47 kalem mevsimlik çiçek, çiçek soğanı, çiçek yumrusu ve muhtelif bitki alımı ile bakımı işi” ihalesini 4 milyon 406 bin 16 TL bedelle belediyenin kendi şirketi Gazi Ağaç Peyzaj Eğitim Hizmetleri ve Hayvanat Bahçesi İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret AŞ kazandı. Şirketle sözleşme 28 Kasım 2019 tarihinde imzalandı. İhale kapsamında belediye 365 gün içerisinde aralarında menekşe, kasımpatı, lale, sümbül, dağlalesi, nergis ve papatyanın da olduğu yüz binlerce çiçek satın alacak. İhale, açık yeşil alanlarda kullanılmak üzere (saksılar dahil), mevsimlik çiçek fidelerinin, çiçek soğan ve yumrularının temini ve dikimi işlerini kapsıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.