AKP’li Zengin ile Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu arasında tarikat gerginliği 

0
835

Gerici Yeni Akit gazetesinin gerici yazarı Ali Karahasanoğlu, AKP’nin “Tarikatta çocuk istismarı” skandalına ilişkin Meclis Araştırma Önergesi sunmasına, “Siz hükmü vermişsiniz zaten. Mahkemeye falan gerek yok” diyerek tepki gösterdi. Karahasanoğlu’na yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Açık gerçeğe rağmen, AK Parti düşmanlığı ne kadar gözlerini karartmış… Bir tek imzayı seçip saldırmak çarpık ve husumetli bir zihniyettir” ifadelerini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Tarikatta çocuk istismarı” skandalı ile ilgili AKP’nin Meclis Araştırma önergesi sunmasına tepki gösteren Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu’na yanıt verdi. Zengin, “Bir tek imzayı seçip saldırmak çarpık ve husumetli bir zihniyettir” dedi.

BirGün gazetesinin haberine göre Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında ‘evlendirilip’ istismara maruz bırakılması skandalını ilişkin AKP’nin Meclis Araştırma önergesi sunmasına tepki gösterdi. Karahasanoğlu köşe yazısında, “AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in öncülüğünde ve büyük ihtimalle onun özel gayretleri ile ve milletvekillerine de ayrıntılı bilgi verilmeden toplanan imzalarla, TBMM’ye verilen araştırma önergesi.. Türkiye, tarihinde ilk defa, 1 trilyon dolara ulaşan bir doğalgaz rezervi buluyor. Bakın Özlem Zengin, tüm dindar insanları rencide edecek şekilde hazırladığı araştırma önergesi ile, CHP’lilerin ekmeğine nasıl kaymak sürüyor: ‘Ülkemizde son yıllarda, çocukların temel hak ve özgürlüklerini en üst seviyede güvence altına almak ve onları her türlü. Siz hükmü vermişsiniz zaten. Mahkemeye falan gerek yok. Size, bizzat şahsınıza, AK Parti’ye, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a en alçak hakaretleri eden Cumhuriyet gazetesinden kelimeleri almış, doğru imiş gibi, araştırma önergenize koymuşsunuz.. Bu dakikadan sonra.. Yargılamaya ne gerek var? Araştırmaya ne gerek var? İftiraları olmuş gibi, yazmışsınız zaten..”

Bu sözler üzerine AKP’li Zengin, sosyal medya hesabı üzerinden şöyle cevap verdi: 

“1- ‘Nihayet’ diye manşet atanlara… Ak Parti̇ Grubu adına Araştırma Komisyonu kurulmasına dair önergemizi bugün değil geçen hafta perşembe günü verdik; bir hafta oldu. Diğer partiler de aynı gün verdiler. Açık gerçeğe rağmen, AK Parti düşmanlığı ne kadar gözlerini karartmış…

2- ‘Gaz’ yerine ‘Dur’ yazanlara.. Bu önerge AK Parti adına verildi; gayet tabiidir ki, yetkili kurullarımız ve Parti Grubumuzda Genel Başkanımızla, nihayetinde milletvekillerimizle istişare edilerek hazırlandı. Bir tek imzayı seçip saldırmak çarpık ve husumetli bir zihniyettir.

3- Biz Ak Parti olarak, hiçbir zaman ve hiçbir yerde, TBMM de dahil, inancımıza, değerlerimize, değerlerimizi yaşayan insanımıza söz söyletmedik, söz söyletmeyiz. Mücadelemiz, değerlerimize ve onları yaşayan insanımıza söz gelmesinin önüne geçmek içindir.

4- Kadın erkek yüzden fazla milletvekilimizin imzaladığı bir önergeye doğrudan değil de içindeki bir imza sahibini seçerek saldıran zihniyetin, esasen uğruna mücadele ettiğimiz değerlerimize ve onları yaşayan insanımıza verdiği zarar ne kadar vahimdir.

5- AK Parti, bütün Türkiye’nin, bütün toplum kesimlerinin partisidir; kendi evlerinin penceresinden bakıp Türkiye’yi gördüklerinden ibaret sananların da partisidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.