AKP’nin Oyları Düşüyor

0
1316

SİST KALAN SEÇİM SİSTEMİ : SEÇ-SİS

Bir Amerikan Bankası olan JP Morgan Türkiye’deki secim sonuçlarının sanal ortamda aktarılması için Türkiye’ye kredi sağladı.

Sistemi Sun Microsystems : Koç kurdu.

Sun Microsystems’a benzer bir yazılım için Yunanistan’da ihaleyi girmişti ve ihaleyi kazandı. Yunan hükümeti “Bu şirketin Amerika’daki seçimlere hile karıştırdığı yolunda bilgiler var” diyerek ihaleyi iptal etti.

Amerika’da ki seçimlere hile karıştırdığı iddiası olan Sun Microsystems, Türkiye’de ortak çalıştığı Koç Holding de Türkiye’de SEÇ- SİS’i kurdu.

AKP’nin oy oranı % 46’ya düştü.

Bugün seçim olsa…

img_0358Cumhuriyetin haberine göre bugün seçim olsa AKP yüzde 45.59, CHP yüzde 30.34, MHP yüzde 11.21, HDP yüzde 11.36 oy oranına sahip. Yine bugün “Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Erdoğan’a oy veririm” diyenlerin oranında da ciddi bir düşüş gözlemleniyor.

10 Ağustos 2014’te yüzde 52 ile cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan’a destek yüzde 36.5’e düşmüş durumda.

Anket sonucuna göre 15 Temmuz darbe girişiminden sorumlu olanların başında Fethullah Gülen cemaatinin olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 72.

Katılımcıların yüzde 39’u ise hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı darbe girişiminden sorumlu tutuyor.

“AKP’de FETÖ’cü bakan var mı” sorusuna ise katılımcıların yüzde 56.2’si “AKP içinde ‘FETÖ’ ile bağlantılı bakan ya da milletvekili olduğunu” yönünde yanıtladı.

Araştırmada, halkın yüzde 74.4’ünün “Kürt sorununun askeri tedbirler ile değil diyalog yolu ile çözülmesi gerektiğini” savunduğu ortaya çıktı.

“Türkiye’nin AB üyesi olmasını istiyor musunuz” sorusu yöneltilen katılımcılardan yüzde 58’i “Evet”, yüzde 42’si ise “Hayır” dedi.

26.11.2016

Gökhan Kalkan

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.