ANF, PKK’nin elindeki iki üst düzey MİT’çinin yakalanma görüntülerini yayınladı

4
22469

Fırat Haber Ajansı (ANF), PKK’nin elinde olduğu ifade edilen iki üst düzey MİT’çinin HPG güçleri tarafından yakalanma operasyonuna dair bir video kaydı yayınladı.

PKK, daha öncesinde yaptığı açıklamada 4 Ağustos 2017’de Kuzey Irak’ın Dukan şehrinde iki MİT elemanının PKK yöneticilerini kaçırma ve suikast yapma hazırlığında iken yakalandığını duyurmuş, uzun bir aranın ardından ise AKP yetkilileri bu bilgiyi doğrulayarak, PKK’nin elinde çeşitli düzeylerde MİT görevlilerinin olduğunu ifade etmişti.

Geçtiğimiz günlerde KCK’nin yaptığı açıklamada esir tutulan MİT elemanlarının isimleri kamuoyuyla paylaşılmıştı. Paylaşılan isimlerden Erhan Pekçetin’in, MİT’in en stratejik dairesi olan Yurtiçi Etnik Bölücü Faaliyetler Başkanı olduğu; Aydın Günel’in ise yurt içi ve yurt dışında MİT İnsan Kaynakları Yöneticisi olduğu aktarılmıştı.

Yayınlanan videonun MİT’çilerin HPG birimleri tarafından yakalanma operasyonuna ait olduğu bildirilirken, söz konusu haberde bir sonraki aşamada ise MİT’çilerin açıklamalarının yayımlanacağı belirtildi.

İşte o operasyonun videosu:

4 YORUMLAR

  1. saniyorum erdogan ates ile oynuyor,amerikaya karsi gelmek cok zor olacak,amerikani yok saymak oradaki petrole sahip cikmak kolay olmaz,bir amerikan askerinin burnu kanarsa bunun hesabi cok korkunc olacak,erdogan hakli fakir insanlarin ogullaari bonkerlik yapiyor,e icinde BILAL YOK bu sadece koltuk mucaddelesi.bakalim hirsiz kalpazan ne yapacak..

  2. Bu 2 mit elemanı konusu Pkk’ye atılan güzel bir yemdi. Amerikan kaynaklı istihbaratla baskın yaptığını zanneden içimizdeki aptallar, söz konusu gün ve akşamında dikkatleri bu 2 yeme çevirenler, Mit’in nerelere sızdığını göremediler. Biz Kürtlerin kaderidir bu gaza gelmek vesaire. Türkler akıllı oynuyor son 3 senedir fakat kimse bunun farkına varamadı.

  3. Kanımca dünyanın en beceriksiz istihbarat örgütlerinden biride malasef bizim mit tir.dünyaya kendilerini rezil ettiler.öyle istihbaratmi olur be.sudan istihbaratı bile neredeyse tek başına çakal carlosa operasyon çekip paketledi.mossadın himler ve mordahay operasyonları dillere destan.ya bizimkilerin neyi var.hadi ihanete uğrayıp faka bastınız diyelim o ne ki şark bülbülü gibi herşeyi ötüyorsunuz.mite yazık valla oyle elemanlarla pazara bile gidilmez.liyakat şart elaman seçimnde…….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.