Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gökçek’ten aldığı zırhlı aracı naklen yayınla satacak!

0
205

Haber: Ömer Şan-Ankara

Gökçekten 50 aydır geri alınamayan arazi aracı ihaleye çıkarıldı…

Geçmiş dönemdeki lüks araçlarını ihale ile satışa çıkaran Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni bir lüks arazi aracını daha naklen yayınla satışa çıkarıyor.

ABB’den yapılan açıklamada, ‘tasarruf odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda maliyetleri yüksek ve eski döneme ait lüks araçların satışının’ sürdürüldüğü kaydedildi.

İstifa ettirilen ABB’nin eski belediye başkanı İ. Melih Gökçek’ten aylardır ısrarla geri istenen ve ancak 50 ay sonra geri alınabilen zırhlı arazi aracı, Mansur Yavaş başkanlığındaki ABB tarafından ihale ile satışa çıkarılacağı bildirildi.

ABB Basın Yayın biriminden yapılan açıklamaya göre, 23 Haziran 2022 Perşembe günü ihaleyle satışa sunaca olan lüks araca ilişkin ihale süreci, ABB TV ve ABB’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlanacak. İhalede, söz konusu lüks cip, 1,8 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkarılacak.

ABB açıklamasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve başlamasının ardından tüm birimlerde yaygınlaştırılan israfla mücadele uygulamaları doğrultusunda geçmiş yönetim döneminde alınan yüksek maliyetli lüks araçlar birer birer satışa çıkarıldığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca ABB’nin son olarak eski belediye başkanından ısrarla istenen ve 50 ay sonra geri alınan belediyeye ait 1 adet lüks zırhlı arazi aracını ihale yoluyla satışa sunacağı da bildirildi.

İhale ayrıntıları

ABB’nin istifa ettirilmiş eski Belediye Başkanı tarafından ASKİ kaynaklarıyla 2013 yılında satın alınan ve geçtiğimiz yıl Aralık ayında teslim edilen Toyota Land Cruiser marka cip, Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 1 milyon 871 bin 122 TL muhammen bedelle 23 Haziran 2022 tarihinde açık teklif yöntemiyle satışa çıkarılacak.

ABB’nin Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 1. Kat Encümen Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te gerçekleştirilecek ihale, ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak. İstekliler, ayrıntılı bilgiye ise ‘https://www.ankara.bel.tr/ihaleler/detay/2923‘ adresinden ulaşabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eski yönetim döneminde satın alınan 3 adet lüks aracı da açık ihale yöntemiyle satmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.