ANKARA KATLİAMI PROTESTOSUNA CEZA 

  0
  1044

  images (1)

   

  Ankara katliamına seyirci kalan AKP katliamla ilgili yapılan protestolarada ceza kesmeye başladı.

  sendika.org’un haberine göre Ankara Katliamı’nı Bolu’da protesto eden iki üniversiteliye belediye tarafından ikişer bin TL para cezası kesildi. 11 Ekim günü Bolu’da üniversiteliler, demokratik kitle örgütleri, sendikalar tarafından Ankara Katliamı’nda yaşamını kaybedenleri anmak için yürüyüş düzenlendi. BirGün’ün haberine göre kent merkezinde bulunan İzzet Baysal Anıtı önünde toplanan kitle, Kardelen Meydanı’na kadar Katliamı protesto eden sloganlarla yürüdü.

  Yürüyüş esnasında güzergah üzerinde bulunan bir kaç yere “Bu meydan kanlı meydan” ve “Katil AKP” yazıları yazıldı. Eylemden bir ay kadar sonra AKP’li Bolu Belediyesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri Kenan Tunguç ve Esra Özçelik hakkında, yazı yazmamış olmalarına rağmen, ikişer bin TL İdari yaptırım kararı adı altında para cezası kesti.

  Kenan Tunguç, eyleme katıldığını ancak yazılama yapmadığını, Esra Özçelik ise eyleme, basın açıklaması ve saygı duruşuyla son bulduğu Kardelen Meydanı’nda katıldığını ifade etti. Tunguç ve Özçelik, şunları belirtti:

  Belediye, polisin eylem sırasında çektiği görüntüleri dayanak göstererek para cezası kesti. Belediye, bu cezayı neye dayanarak ve hangi maddeye göre verdi? Kesinlikle suçlamaları kabul etmiyoruz ve yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Yazı yazmamıza rağmen belediyeye yazılama yaptığımıza dair görüntü veren polislerden şikayetçiyiz. Öğrencileri fişleyip hedef göstermeleri bu tür saçma ve trajikomik olayların içerisine sokmaları bizleri maddi manevi zor duruma düşürmektedir. Şikâyetlerimizi gerekli yerlere bildirdik ve haksız yere aldığımız bu cezayı asla ödemeyeceğiz.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.