Ankara’nın Parası Dinazorlara Gitmiş

0
965

Ankara’da, su ve kanalizasyon idaresinin halktan topladığı su paralarının, yapımı milyar liralara mal olan Ankapark’a gittiği ortaya çıktı. 

Belediye Meclis toplantısında konuyu gündeme getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ’nin 1 milyarın üzerinde parayı Ankapark’a aktardığını belirterek, bunun yerine şehrin eskiyen su borularının değişmesinin gerektiğini söyledi.

Yavaş konuşmasında, “1 milyarın üzerinde borç verme durumu var. Ankapark gibi karşılıksız bir yatırım yapılmasa, ASKİ de para vermek zorunda olmayacaktı. ASKİ’nin 2 milyar liralık yatırım yapması ve birçok borunun da değişmesi gerekiyor. Şehir merkezinde 40-50 yıllık çürümüş borular var. Bunlardan birkaç tanesi arıza yaparsa bazı semtlerin çok uzun süre susuz kalır. Bunun tedbirini alacak şekilde yatırım yapılacak.” ifadelerine yer verdi.

23 yıl Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Melih Gökçek döneminde yapılmaya başlanan Ankapark projesi 2 milyar liraya mal olmuştu.

Yapıldığı dönemde şehre Gökçek tarafından dev dinozor maketleri getirilmiş, bu maketler sonraki Başkan Mustafa Tuna tarafından kaldırılmıştı. Yüksek maliyetle yapılan ve Mart ayında açılışı gerçekleşen Ankapark ise yeterince ilgi görmedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.