Ataşehir Belediyesi’nde 100’üncü gün eylemi

0
1225

Sendikal faaliyetleri yüzünden Ataşehir Belediyesi’ndeki işlerine son verilen DİSK/Genel-İş işyeri temsilcisi Melike Şahin ve DİSK/Güvenlik-Sen işyeri temsilcisi Alişan İpşiroğlu, belediye önünde sürdürdükleri direnişlerinin 100’üncü gününde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Batı Ataşehir’deki belediye binası önünde 16 Ocak Perşembe günü saat 12:00’de başlayan eylemde ilk konuşmayı gerçekleştiren Melike Şahin, haksız yere işten çıkarıldıklarını, taleplerinin başta Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi olmak üzere CHP’liler tarafından yok sayıldığını söyledi. Şahin, “Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi işçisi Mahir Kılıç, Aydın Büyükşehir Belediyesi işçisi ‘Direnişçi Efeler’, Şişli Belediyesi’nden atılan arkadaşlarımız ve biz, direnişimizi sürdürüyoruz. Ama bizim taleplerimiz görmezden geliniyor. Ataşehir Belediyesi’nin bu tutumunu halka anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Şahin’in ardından söz alan Güvenlik-Sen işyeri temsilcisi Alişan İpşiroğlu ise, işten atılmalarına bir güvenlikçinin ihbarcılığı ve iftiralarının neden olduğunu söyledi. İpşiroğlu, “Normalde güvenlikçilere sözleşme gereği iki pantolon verilmesi gerekirken sadece bir pantolon veriliyor. Ben de arkadaşlarıma ‘Eğer sadece bir tane veriliyorsa almayın’ dedim. Bunu alıp ‘Sen belediye başkanına hakaret ettin’ diyorlar. Ben işyeri temsilcisi olarak yasal bir hakkı dile getirdim sadece. Bunun haricinde, ‘Seçim zamanı oy toplamaya giden işçiler, ama aslan payını alan siyasetçiler’ dedim diye hakaretle suçlandım. İşte bu tür şeyleri öne sürerek beni işten çıkarmanın yolunu buldular” dedi.

Şahin ve İpşiroğlu’nun konuşmalarının ardından, destek için gelen Üsküdar Belediyesi işçisi Ercan Yılmaz ve Direnişler Meclisi temsilcisi de birer konuşma yaptı. Çeşitli kurum ve yapıların da destek verdiği eylem yapılan konuşmaların ardından atılan sloganlar ile sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.