Barcelona’dan La Liga Kararı

0
1329

Barcelona Kulübü, Katalonya’daki bağımsızlık yanlısı mücadeleyi desteklemeye devam ediyor. C5BFC189-D54D-4285-889E-01B28CE38A89

Barcelona Kulübü Başkanı Joseph Maria Bartomeu, kulübünün düzenlediği olağanüstü yönetim kurulu toplantısının ardından Nou Camp’ta bir basın toplantısı düzenledi.

Tarihi bir dönemden geçiyoruz 

Referandum ardından yaşanan olaylar hakkında kulübünün görüşlerini yansıtmak amacıyla basın karşısına çıkan Bartomeu “Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin özgürlüklerine daha çok bağlıyız. Vatandaşlara saygı çerçevesinde siyasi bir çözüm bulunmasını savunuyoruz. Katalonya’ya sadık bir bağlılığımız var ve bunu elimizdeki tüm imkanlarla göstereceğiz. Dün demokrasiyi savunanlarla ve saldırıların mağdurlarıyla dayanışma içindeyiz. İspanya ulusal polisi, orantısız güç kullandı. Katalonya’nın kendi geleceğine karar vermesini destekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Zamanı geldiğinde karar vereceğiz 

Katalonya’nın tek taraflı ayrılma olasılığı durumunda Barcelona’nın hangi ligde mücadele edeceği hakkında gelen sorulara yanıt veren Bartomeu, “Katalonya olarak zor anlar yaşıyoruz. Zamanı geldiğinde yönetim kurulumuz sakin bir şekilde kararını alacaktır” yanıtını verdi.

Yaşasın Barça, yaşasın Katalonya 

Basın toplantısı biterken Başkan Bartomeu’nun “Yaşasın Barça, yaşasın Katalonya” sözleri ise toplantıya damgasını vururken, kulübün ne yönde karar vereceğini ise daha da netleştirmiş oldu.

Kaynak: Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.