Başakşehir Şehir Hastanesi İşçileri İş Bıraktı

0
1139

İstanbul İkitelli’de yapımı devam eden Başakşehir Şehir Hastanesi inşaatında çalışan işçiler, kötü çalışma koşulları sebebiyle iş bıraktı.

İş bırakan bine yakın işçi barınma koşullarının kötü olduğunu, yemeğin kalitesiz ve yetersiz olduğunu belirtti.

İşçiler, “Yemekhanede kötü kurtlu yemekler çıkıyor. Sabah kahvaltı yapabilmek için 06.30’da kalkıyoruz. 08.00’de işe başlıyoruz. Öğlen yemeğine gidiş 15 dakika sürüyor. 15 dakika kuyrukta bekliyoruz, 15 dakikada yemek yiyip 15 dakika da şantiyeye geri dönüyoruz. Yemekhaneler hem koğuşalara çok uzak hem de şantiye alanına çok uzak. Ne yediğimizi anlamıyoruz.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Barınmada da sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen işçiler “Kışla birlikte kimisinin çatısı uçuyor kimisi çöküyor. İçeriye yağmur ve soğuk giriyor. Bundan dolayı hastalandığımız zaman işe çıkmadığımızda işten kovuyorlar. İzin alan arkadaşlarımıza çıkış verdiler. Yaklaşık iki aydır da maaş alamıyoruz.” dedi.

DİSK’e bağlı Dev Yapı-İş Genel Başkanı Özgür Karabulut, Evrensel Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, işçilerin taleplerinin karşılık bulduğunu, ana firma yetkililerinden söz aldıklarını, süreci takip edeceklerini ifade etti. 

Bunun üzerine işçiler eylemlerini sona erdirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.