Baskınlara İlişkin Devrimci Parti’den Açıklama

0
1099

Devrimci Parti, Genel Merkezlerine dün yapılan polis baskını ile ilgili, bugün saat 15.00’te bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Devrim Parti PM Üyesi Uğur Varol’un yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz haftalarda genel başkanımız Adnan Akın’ın ve parti üyelerimizin evleri basıldı. Eşyalar yağmalandı, hemen ertesi hafta İstanbul il büromuz zırhlı araçlarla ablukaya alınıp, özel harekat polislerince asılsız iddialarla basıldı.” diyerek yaşadıkları baskıları anlattı.

Ardından baskılar karşısında birlik olunması gerektiğini dile getiren Varol, “Faşizme karşı birleşik mücadeleyi her koşulda sürdürmeye devam edeceğiz, baskınlar, baskılar, tutuklamalar bizleri yıldıramaz.” dedi.

Devrimci Parti Genel Başkanı Adnan Akın da, “Yıllardır sistemi teşhir ediyoruz, devletin zor aygıtı olduğunu kitlelere aktarıyoruz. Devlet artık kitleleri kandırmakta zorlandığı için zora daha açıktan başvuruyor. Biz bu saldırıları kendimize yapılmış olarak görmüyoruz. Faşizme karşı birleşik mücadeleyi geliştirmeliyiz.” dedi.

Sonrasında HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni söz alarak “Zamanında hapishanelerdeki katliamlar, IMF’nin politikalarını hayata geçirebilmek için yapılmıştı. Bugün de aynı durumla karşı karşıyayız. Bu saldırılara karşı birleşik mücadeleyi önemsemeliyiz.” diyerek ortak mücadelenin önemini vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.