“BUGÜN BURADA BİR DEVRİMCİNİN KANI DÖKÜLMÜŞTÜR”

0
1482

15.09.2011-ODAK-Ankara- Dün saat 11.00 sularında Yüksel Caddesi’nde afiş yapan devrimcilere zabıtaların israil jopu diye tanımlanan joplarla saldırısı sonucu iki kişinin ağır yaralanması üzerine saat 18:oo’ da Mülkiyeliler binasının önünde yaklaşık 200 kişinin katıldığı bir basın açıklaması yapıldı.

Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi adına konuşma yapan Murat Konuk Çankaya Belediye Başkanı, belediye meclis üyeleri ve zabıta amirinin kendilerinden özür dilediğini belirtti. Konuşmasına “Bugün Alınteri ve Kaldıraç Dergisine saldırı olmuştur, 3 gün önce Odak Dergisine bir saldırı olmuştur “,”Acaba zabıta gömleği giyen insanlar belediyeden ekmek yiyip Terörle Mücadele Şubesi’nin polislerinden mi talimat alıyorlar?”şeklinde devam eden Konuk; sorumlular hakkında gerekenin yapılmasını, bu olayın peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Murat Konuk’un ardından “BUGÜN BURADA BİR DEVRİMCİNİN KANI DÖKÜLMÜŞTÜR” diyerek konuşmasına başlayan Temel Demirer “İSRAİL JOPU DEĞİL İSRAİL TANKIYLA GELSİNLER FARKETMEZ”,  “Devrimcilerin kanı üç beş çapulcuya akıttırılmayacak kadar değerlidir. Ayağınızı denk alın”, “Halka kalkan eller kırılır.” diyerek konuşmasına son verdi.

Konuşmaların ardından Yüksel Caddesi’nde gönüllülerle birlikte afiş yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.