Bugün Yaşanan Saldırı Sonrası Filiz Kerestecioğlu: “Bu Kadar Mı Alıştınız?”

0
1378

Dün, Ankara’da aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri ve sendikacıların da bulunduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınmasına ilişkin, HDP Ankara İl Örgütü önünde yapılmak istenen basın açıklamasına polis saldırdı.

Ankara il binası önünde açıklama yapmak isteyen, aralarında milletvekillerinin de olduğu gruba polis biber gazıyla saldırdı.

Saldırıda HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ve çok sayıda kişi gazdan etkilenirken, Ağrı Milletvekili Abdullah Koç da sürüklenerek gözaltına alınmak istendi.

İl binasına vekiller dışında kimsenin alınmayacağını söyleyen polislere Kerestecioğlu, ”Ben onların oyuyla seçildim, hiçbirimiz gitmiyoruz.” diyerek tepki gösterdi. 

Saldırı sonrası Meclis’te konuşan Kerestecioğlu, milletvekillerinin konuya tepki vermemesini eleştirerek, “Bu kadar mı alıştınız? Burası nasıl bir Meclis? Bir tanenizin dahi “Filiz Kerestecioğlu’na, Abdullah Koç’a bu muamelede bulunulmuş, bunu kınıyoruz.” demek içinden gelmedi mi? Karşımıza koyduğunuz polis gücüyle, milletvekillerine portakal gazı sıktırarak iktidar olunmaz!” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.