Çelebi sosyal medya paylaşımlarını neden sildiğini açıkladı

0
284

AKP’ye geçeceği iddialarıyla gündeme gelen bağımsız mileltvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medyadan sildiği eski paylaşımlarına ilişkin Halk Tv’de açıklamalarda bulundu.

Halk TV’de ‘Kayda Geçsin’ programına telefonla bağlanan Mehmet Ali Çelebi, programın moderatörü Gökmen Karadağ ve gazetecilerin ısrarla sorduğu “AKP ile görüştünüz mü?” sorusunu yanıtlamaktan kaçınarak konuyu başka noktalara çekmeye çalışırken, Deniz Gezmiş ve Berkin Elvan’la ilgili tweetlerini neden sildiğini açıkladı.

Tweetleri yeni gördüğünü iddia eden Çelebi,  “Çünkü yeni gördüm. 2012’deki tweetlere bakma şansım yoktu. Cezaevinden çıkar çıkmaz Berkin Elvan’ın cenazesine gitmiş insanım. Hesabım 2012’de açıldı. 2013-2014’de ben cezaevindeyim, tweetleri abim attı. Daha sonrasında hesabı devraldım. Birkaç ay önce abime ‘Senin attığın bazı tweetler senin okumalarınla ilgili, kendi attıklarını temizle ileride sorun olmasın’ dedim. Ben Berkin Elvan’ı da Uğur Mumcu’yu da Deniz Gezmiş’i de kitaplarımda yazmışım, kitaplarımı mı toplatayım? Tweet silindi, ama benim söylediğim sözler silinmedi, neyin peşindesiniz siz? Konuşmalarım, kitaplarım silindi mi? Şu an hiçbir partiye geçmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.