Cemaatle Savaş Sürüyor!

0
1231

kozaipekbaskınpolis

17-25 Aralık Operasyonlarının ardından cemaatle yürüttüğü savaşta hız kesmeyen Erdoğan ve ekibi saldırılarına yenisini ekledi.

Koza-ipek,17-25aralık

Son olarak İpek-Koza Medya Grubuna baskın düzenlendi. En son geçtiğimiz Eylül ayında bir baskınla karşılaşan İpek-Koza Grubuna bugün polis eşliğinde baskın düzenlendi.
Hukuksuz bir şekilde ”Kayyum Ataması*” yapıldığı söylenen İpek-Koza Grubuna atanan yeni yönetimin AKP’li Havuz Medyasının yöneticilerinden oluştuğu iddia edildi.

polis gaz koza

İpek-Koza Grubuna polis eşliğinde, Kayyum Atamasını tebliğ etmeye gelen yetkililer, kuruluşun önünde, çalışanların engellemesiyle karşılaştı.
Polisin gaz sıkarak müdehale ettiği çalışanlar, ”Özgür basın susturulamaz!” şeklinde sloganlar attı.
Baskın sonrası medya grubunu bazı CHP’li milletvekilleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve gazeteciler Hasan Cemal ile Nazlı Ilıcak ziyaret etti.
Kayyum Ataması sonrası, İpek-Koza Medya Grubunun, daha önceki örneklerde olduğu gibi yandaş havuz medyasına aktarılacağı tahmin ediliyor.
Seçimlere beş gün kala el konulan medya grubunun bünyesinde Bugün Tv, Kanaltürk Tv ve Bugün Gazetesi, Millet ve Türkiye gibi gazeteler yer alıyordu.
Medya grubuna el konulma gerekçesi ise, ”Fettullahçı Terör Örgütüne yardım” olarak açıklandı ve medya grubunun mal varlığına el konuldu.

*Kayyum şu anlama geliyor, ”Usülsüzlük yapılan özel kurumlara, şirketlere, devletin el koyduktan sonra atadığı yönetici/ler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.