Cengiz Holding Grevdeki İşçilerin Yemeğini Kesti

0
1693

2F982104-CFB8-4F83-AF7D-49EE5589FB46Cengiz Holding’in sahibi olduğu Eti Bakır A.Ş’nin Artvin Cerattepe ve Murgul Damar’da çalışan maden işçileri, maaşlarına zam talebiyle üretimi durdular. Grevin üçüncü gününde şirket, işçilere yemek vermeyi kesti.

Alınan bilgiye göre, yemeği kesilen işçilere Murgul halkı yemek getirerek dayanışma gösterdi. Yapılan açıklamada: “Grevdeki işçilerin yemeğini kesen Cengiz Holding’e artık diyecek bir lafımız yok. Halk işçiyle muhteşem bir dayanışma göstererek pide, ekmek, zeytin, peynir ne bulursa getiriyor. İşte Murgul halkı işte Murgul işçisi.” denildi.

İşçilerin sözcüsü: Yaktık gemileri geri dönüş yok

Grevdeki Eti Bakır işçilerinin sözcüsü: ”Yaktık gemileri, geri dönüş yok! Cengiz Holding mesajla bizi işten atmakla tehdit ediyor. Atamaz, burada işçi birbirine kenetlenmiş durumda, halk işçiyle kenetlendi. Siyanür mücadelesinde de durduk biz halkla birliğiz, kopmayız, bölünmeyiz. Bine yakın işçi tek yumruk olduk, sonuna kadar direneceğiz, başaracağız ve işçi sınıfına örnek olacağız. Destekleyen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

13 Ocak 2018

Kaynak: Artvinden.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.