CHP’DE MUHALİFLER KURULTAY İSTİYOR 

0
1294

kurul2

 

Genel başkanlığa geldiği ilk günden bu yana tartışılan Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalif partililer olağanüstü genel kurul için çalışmalara başladı. CHP’li “Genç Delegeler” kurultay için ilk imzalarını vererek imza toplayacaklarını açıkladılar.

Muhalif delegeler yaptıkları açıklamada;

“Aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde büyük bir özlemle andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin ve ebedi genel başkanı olduğu CHP’nin genç kurultay delegeleri olarak cumhuriyete ve partimize sahip çıkacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.

Ancak, 2010 yılından bu yana, parti içinde yapılan yanlış politikalar ve yanlış kişiler ile yola çıkılmasından dolayı genel merkezimiz üç genel, bir yerel seçim, cumhurbaşkanlığı seçimi ve de referandumu kaybederek altı seçimde başarısız olmuştur. Siyaset biliminde başarı kıstası iktidar olmaktır.

Oy oranındaki bir kaç puanlık oynamanın sonuca hiçbir etkisi yokken, bizim bunu başarı olarak kabul etmemiz gülünçtür.

Önümüzde kurultay var denilerek olağanüstü kurultayın toplanmasının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Amaç genel merkez ve atanmış il başkanlarının baskısı ile kurultay delegelerinin yeniden belirlenmesidir. Bu şekilde olağan kurultayda dikensiz gül bahçesi yaratıp parti içerisinde kimseye hesap vermeden yeniden seçilmek ve 2019 seçimlerini belirlemek istenmektedir. Bizler, görev emrini Gençliğe Hitabe ve Bursa nutkundan almış, cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkma bilinci içinde mücadele eden genç kurultay delegeleri olarak emeğe, özgürlüğe, eşitliğe, sosyal demokrasiye, hakça bir düzene olan bütün inancımızla bu açıklamayı yapmaya mecbur kaldık. Bu sebeple, seçim politikalarının değerlendirilmesi, başarısızlığın öz eleştirisinin yapılabilmesi için olağanüstü kurultayın bir an önce toplanmasını talep ediyoruz. Olağan kurultay takviminin seçimin hemen akabinde başlatılmasını da, siyasi etik gereği reddediyoruz. Yalnız ve yalnız partimizin başarısını ve tek başına iktidar olmasını istiyoruz. Umudunu ve inancını yitirmiş parti örgütlerimiz için, olağanüstü kurultayı mecburi olarak görüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.