Dayanışma Çağrısı…

0
1608

PCE

İspanya Komünist Partisi’nin gençlik örgütü, baskılara ve polis şiddetine karşı uluslararası dayanışma çağrısı yayınladı.

soL’da yer alan habere göre, bir çağrı yayınlayan İspanya Komünist Partisi’nin gençlik örgütü, ”Polise direnmek ve saldırmak” iddiasıyla 2014 yılında tutuklanan ve 4 yıl hapis cezasıyla yargılanan üyelerinin mahkemelerinde son aşamaya gelindiği belirtildi.

İspanya Komünist Partisi’nin gençlik örgütü, düzenledikleri bir etkinliğin polis tarafından basılsığını ve tutuklamaların burada gerçekleştirildiğini belirtiyor.

İspanyaKomünistGençlikÖrgütü

soL’da yayımlanan haber şu şekilde:

İspanya Komünist Partisi’nin (PCE) gençlik örgütü, polis şiddetine ve üyelerinin tutuklanmasına karşı enternasyonal dayanışma çağrısı yaptı.

Partinin iki üyesinin “polise direnmek ve saldırmak” suçlamasıyla 4 yıl hapisle yargılandığı belirtilirken, tutuklamaların PCE’nin gençlik örgütü tarafından kurulan “BASKIYA HAYIR” isimli oluşumun etkinliği sırasında yapıldığı söyleniyor.

Polisin tutuklamaları yapmak için zor kullanarak İspanya Komünist Partisi’nin karargahına girdiği ve 2014’de yapılan tutuklamaların ardından yargılamanın son günlerine gelindiği söyleniyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.