Defolun Gidin Sahtekarlar!

0
1537

IMG_1141Referandum sonucu, nüfusun çoğunluğunun Erdoğan’a karşı olduğunu ortaya koydu. Sahip olduğu yetkileri kendisine halkın verdiğini iddia edemez. Sonuçlar AKP seçmeninin bile Erdoğan’dan uzaklaşmış olduğunu gösteriyor. Şimdi mücadeleyi yükseltme zamanıdır.

AKP referandum sürecinde bütün devlet olanaklarını kullanarak kampanya yürüttü. #Hayır’ı savunanlar terörist ilan edildi. Muhalefeti korkutmak için polis operasyonları yoluyla sürekli boy gösterisi yaptı. İnsanları işi ve ekmeğini elinden almakla tehdit ettiler. Muhalif partiler hem devlet hem de özel televizyonlardan mahrum edildiler. Sırf kendileri propaganda yaptı. HDP zaten yasadışı ilan edildi; liderleri ve çok sayıda kadrosu hapse atıldı.

Erdoğan Kürt hareketine kışkırtıcı şekilde saldırdı ki Türk şovenizmini arkasına alsın. Kürt hareketi çatışmadan kaçınınca Erdoğan bu kez Suriye’de PYD’ye saldırmak istedi. O da tutmayınca Türk milliyetçiliğini yanına almak için Avrupa ile çatışma yürüttü. Gene de kitle desteği kaybetmeye devam etti.

Camileri kullanmaları yetmedi, muhalefeti sandığa gitmekten caydırmak için kendilerini açık arayla önde gösteren sahte kamuoyu araştırmaları yayınladılar.
O kadar baskı, terör ve hileye rağmen azınlıkta kaldılar.

Azınlıkta kaldıkları halde hile yaparak oyların çoğunu kendileri almış gösterdiler. Nasıl hile yaptıkları seçim sonuçlarını yayınlamalarındanbile belliydi. Yüzde 60’larda gösterilerek başlatılan evet oyları, yeni sonuçlar geldikçe düştü. Düşüşü yüzde 50’nin azıcık üstünde durdurdular.
Açıkladıkları sonuç oyların sayımına dayanmıyor.

Sahtekarlıklarına rağmen İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi en büyük şehirlerde azınlığa düşmüş olduklarını gizleyemediler.

Referandum sonucu gösteriyor ki halkta çok büyük bir direniş potansiyeli var. Bundan sonra Erdoğan’ın düşüşü hızlanacaktır. Emeklerimiz boşa gitmedi. Biz kazandık. Şimdi Erdoğan diktasına karşı mücadeleyi yükseltme zamanıdır.

Odak Dergisi

16 Nisan 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.