Dersim, koronavirüs mücadelesini kazandı

0
733

Dersim Belediyesi ve halk, salgın karşısında aldıkları önlemlerle koronavirüse karşı etkili mücadele yürütüyor. Kentte tespit edilen koronavirüs vakalarının sonuncusunun da tedavi edilip taburcu olduğu belirtildi.

Valiliğin yaptığı açıklamaya göre kentte tespit edilen 8 koronavirüs vakasından sonuncusu da tedavisinin ardından dün taburcu edildi. Kentteki hastanelerde koronavirüs tedavisi gören hasta kalmadı.

Vali Tuncay Sonel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte Covid-19 testi pozitif olan 8 vaka tespit edildiğini belirtmişti.

Bu hastalardan 7’sinin bir süre önce taburcu olduğunu hatırlatan Sonel, “Şu ana kadar Tunceli’de tespit edilen 8 pozitif vakamızdan 7 hastamız önceki hafta taburcu olmuşlardı. Az önce kalan E.D. (27) adlı hastamız da taburcu oldu. Böylece iyileşip taburcu olan hasta sayımız 8 oldu. Şükürler olsun. Başhekimimiz nezdinde sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Vali Sonel, vatandaşlara evlerinde kalmaları çağrısında da bulundu.

Valiliğin Twitter hesabından konu hakkında yapılan açıklamada son hastanın taburcu edildiği ana ait görüntülere yer verildi.

Sürecin başından itibaren kentte yoğun duyarlılık göstererek önlemler alan Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da, sosyal hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinden kaynaklı ilimizde görülen vakalar iyileşti. Bu süreçte özveriyle çalışan sağlık emekçileri başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verirken halkın tedbirleri elden bırakmamasını ve bilim insanların uyarılarını dinlemesi gerektiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.