Devrimci Partiye Operasyon!

0
1506

devrimciparti
İstanbul’un Sultangazi, Küçükçekmece, Esenler, Kadıköy ilçelerinde Devrimci Parti üyelerine dönük eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda şu ana dek 11 Devrimci Parti üyesi gözaltına alındı.

Devrimci Parti İstanbul İl Örgütü, Genel Başkan Ufuk Göllü’nün evi ve çok sayıda ev polislerce basıldı, 10 Devrimci Parti üyesi gözaltına alındı.

İstanbul Gazi Mahallesi’nde Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü’nün bulunduğu ev ve Devrimci Parti bürosu özel harekat timleri tarafından kapıları kırılarak basıldı. Arama izni olmadığı halde evi ve parti bürosunu arayan polisler Devrimci Parti üyesi Halil Sönmez hakkında bulunan gözaltı kararını gösterdi, ayrıca bir gözaltı kararı olmamasına rağmen evde bulunan Devrimci Parti MYK üyesi Salih Şahin de gözaltına alındı, evde bulunanlar darp edildi. Ev, baskın sırasında polislerce dağıtıldı.

Devrimci Parti MYK üyesi Salih Şahin gözaltına alındığı esnada, “Bir gün sizleri de böyle götürecekler, devrimciler sizden hesap soracak!” diye bağırdı.

Operasyon kapsamında İkitelli’de bulunan Devrimci Parti İstanbul İl Yürütme Kurulu üyesi Muratcan Emir de gözaltına aldı. Devrimci Parti MYK üyesi Sinem Şahin’in kaldığı evi de basan polisler gözaltı yapmadan evden ayrıldı. Bir dönem HDP PM üyesi olan Devrimci Parti MYK üyesi olan Bülent Parmaksız da evi basılarak gözaltına alındı.

Ayrıca, Devrimci Parti MYK üyesi Vedat Türk, İstanbul İl Başkanı Selim Polat ve Devrimci Parti üyesi Okan Kayar da gözaltına alındı.

Kadıköy’de bulunan Devrimci Parti İstanbul İl Örgütü polislerce basılırken, Devrimci Parti üyeleri Ahmet Sebat, Yasin Aydın ve Erdem Cabul da farklı adreslerden gözaltına alındı.

Gazi Mahallesi’nde bulunan Devrimci Parti Sultangazi İlçe Örgütü de polislerce dağıtıldı.

Devrimci Parti’ye yapılan bu hukuksuz saldırıları kınıyor, arkadaşlarla dayanışma içinde olacağımızı açıklıyoruz.

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.