“Dur İhtarı” Gerekçesiyle İki Genç Daha Hayatını Kaybetti

0
1190

Polisin “dur ihtarına uymadığı” gerekçesiyle ateş açması sonucu dün İstanbul ve Diyarbakır’da iki genç daha hayatını kaybetti.

İddiaya göre, İstanbul Ataşehir’de devriye görevi yapan polis ekipleri bir otomobilden şüphelenerek, durdurmak istedi. Polisin dur ihtarına uymayan otomobil olay yerinden kaçtı. Park halindeki araçlara da çarpan otomobil, ekipler tarafından ateş açılarak durduruldu. Araçta bulunan 17 yaşındaki Cihan Seyhan açılan ateş sonucu yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılan Seyhan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Araçtaki diğer kişiler ise gözaltına alındı.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde ise özel harekat kontrol noktasında durmayan bir araç polisler tarafından tarandı. Açılan ateş sonucu aracın sürücüsü hayatını kaybetti.

Mezopotamya Ajansının haberine göre, araç sürücüsü Abdullah Arat’ın (25) ehliyetsiz olduğu ve heyecanlanıp kontrol noktasında durmadan geçmek istediği, bu sırada polisler tarafından ateş açıldığı belirtildi. Araç sürücüsü Arat olay yerinde yaşamını yitirirken, araçta bulunan diğer kişinin ise gözaltına alındığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.