Düzce’de deprem: 1’i ağır 35 kişi yaralandı

0
57

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde sabah 04.08’de deprem meydana geldi. Düzce merkezli deprem başta İstanbul ve Ankara olmak üzere pek çok kentte hissedildi. Kandilli Rasathanesi daha önce 5,9 olarak duyurduğu depremin büyüklüğünü 6,0 olarak revize etti.

Depremin ardından enerji nakil hatlarında kesinti meydana gelirken, sarsıntıyla büyük korku ve panik yaşayan vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.

Depremde can kaybı yaşanmazken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaralı bilgisi hakkında açıklama yaptı. Koca “Düzce Gölyaka merkezli, birçok ilimizde hissedilen 5,9 büyüklüğündeki depremde; Düzce’de 1’i ağır 32, İstanbul’da 1, Bolu’da 1, Zonguldak’ta 1 kişi olmak üzere şu anki bilgilere göre yaralı sayısı 35’tir. Sağlık kurumlarımızdaki yaralıların tedavileri devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Artçı sarsıntıların devam ettiği açıklanırken, AFAD Deprem Dairesi’nin sosyal medya hesabından hasarlı evlerle ilgili uyarı yapıldı. Yapılan paylaşım şöyle:

“Bugün sabaha karşı 04:08’de Gölyaka (Düzce) da meydana gelen Mw 5.9 büyüklüğündeki depremden sonra saat 09:30 itibarıyla büyüklükleri 0.9 ile 4.3 arasında değişen 106 adet artçı deprem meydana gelmiştir.

Deprem bölgesindeki hasarlı yapılara girilmemesi önemle rica olunur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.