Eğitim sendikasından üye ve yakınlarına indirimli estetik kampanyası!

0
736

Eğitim Bir-Sen, üyelerine ve yakınlarına indirimli estetik kampanyası başlattığını duyurarak, eğitim sendikası olarak bir ilke imza attı.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, Eğitim Bir-Sen’in bir estetik salonuyla yaptığı anlaşmaya göre, dudak şişirme, burun estetiği, vücut kıllarını aldırma, protez tırnak, kirpik ve kaş yapımı gibi operasyonların yüzde 40 ya da 50 indirimli yapılacağı belirtildi.

İstanbul Eğitim Bir-Sen 4 Nolu Şube’nin sosyal medya hesabından “İndirimli anlaşmalarımız” başlığı altında yapılan duyuruda, “Sendikamız ve estetik ve güzellik merkezi arasında üyelerimiz ve yakınlarını kapsayan yüzde 40 ve yüzde 50 oranlarında indirim anlaşması yapılmıştır. Üyelerimize hayırlı olsun.”  ifadeleri yer aldı.

Daha önce de İstanbul Eğitim Bir-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş de, “öğretmenler gününe özel” yaptığı duyuruda, sendika üyesi öğretmenlere bir anlaştıkları bir estetik merkezinde estetik yaptırmaları halinde yüzde 30 indirim yapılacağını yine sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Eğitim-Sen MYK üyesi Özgür Bozdoğan, “Bu durumu üyelerinin temel hizmet gereksinimi olarak değerlendirmek mümkün değil. Bir sendikanın sınıfının sorunlarına yabancılaşması trajik bir örnek. Bu noktaya gelmiş bir sendikanın Toplu İş Sözleşmesi’nde (TİS) temsil yetkisi bulunması çok acı bir olay. Biz bu sendikanın sınıfının sorunlarını çözdüğünü düşünmüyoruz.” dedi.

İstanbul Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Kazım Yılancı ise Eğitim Bir-Sen’in yaptığı anlaşmanın dönemin gerçeğini göstermesi bakımından önemli olduğunu belirterek, “Sendika kavramı sosyal, siyasal, demokratik hakları savunmak üzerine kurulmalıdır. Eğitim sistemindeki sorunlar herkes tarafından dillendiriliyor. Ataması yapılmayan öğretmenlerin, 102 bin ücretli öğretmenin sorunları tartışılması gerekirken bir sendikanın işi değil ticari bir yere yönlendirmek. Bu tür sendikaların bu uygulamaları ülke gündemine itiraz etmeyen topluluğa yapılmıştır. Bu ülke yangın yerine dönmüş vaziyette iken, estetik sorunun ilk sıralarda olması çok acı. İşinden, ekmeğinden edilmiş yüzbinlerce insan varken bir sendikanın gündeminin bu olmaması lazım. İktidar eliyle örgütlenmiş bir yapıdan sendikal faaliyet beklenmemelidir. Bu tip kampanyalarla kendileri var etmeye çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.